Машини за завиване, как да закачим картините
В предаването днес ще говорим за видовете завиващи машини. Ще започнем със стандартния винтоверт и ще допълним със няколко специализирани вида винтоверти. Ще говорим и за ударния винтоверт и какви видове ударни винтоверти има.
След това ще ви покажем как да подредите картините у дома и как и с какво да ги закачите.
В ежедневието си така сме свързани с някои неща, че просто не се замисляме за тяхната история. Така е с отвертките, които сигурен съм има по няколко във всеки един дом. И то не за нещо друго, а да затегнат или за да развият някой винт. Така че тук спор не може да има кое е първо – винтът или отвертката.
Начални сведения за дървени винтове има още от първи век. И разбира се са били използвани в дървени преси за вино и зехтин. Метални винтове се появяват през 15 век. Сведения за първия завиваш инструмент се губят в годините. Но със сигурност са се появили около 15 век, след появата и на металните винтове. И като се замисли човек, съществуването на винтове и завиващи инструменти поотделно напълно се обезсмисля. Какво е винт без отвертка и отвертка без винт.
Започвам с тези разсъждения днешното предаване, защото ще си говорим за съвременните завиващи инструменти – винтоверти, перфоратори, пистолети за гипскартон, гайковерти и техни производни. Вече никой не завива на ръка. Отвертката се ползва само за фини настройки и дозатягания, макар че съм виждал монтажници да регулират кухненски механизми или да монтират контакти с направо винтоверта.
След като мога да завия винт с почти всичко, дори и с перфоратор, защо има толкова видове машини за завиване?
Наистина много често можем да свършим една и съща работа с няколко различни машини. Но използването на правилната машина ще ни позволи да работим по-бързо, по-сигурно и по-качествено. Това важи особено много за завиващите и пробиващите машини. Има винтоверти малки, големи, с батерии, с кабел, бормашини, перфоратори, винтоверти за гипскартон, гайковерти, електрически или пневматични. Всяка машина е създадена за конкретно приложение. Днес в предаването ще говорим по-подробно кой инструмент как се използва. Ще ви покажем един тип завиващи машини с много интересен принцип на работа, при който се складира енергия във въртеливото движение на един елемент от нея. Ще разберете повече след малко.
Каква е разликата между ударния винтоверт и ударния винтоверт.
Днешната тема за завиващите инструменти е много интересна. Това са едни от любимите ми машини. Винтовертът е като част от ръката ми. Не мога без него.
Донесъл съм ти две интересни машини. Ударен винтоверт и гайковерт. За да имаш с какво да работиш, ти нося и едни винтове.
След като Боби ми остави винтовете като копия, да продължим нататък.
Красотата в дома е нещо, към което всеки се стреми.
Но и красотата си има правила. На тях се подчинява дори подредбата на картините в нашия дом. Те са произведения на изкуството, на които трябва да се насладиш максимално, независимо в кое помещение са – в кухнята, хола или коридора.
А за да стане това, трябва да знаеш как да постигнеш този ефект.
Нека да разберем кои са основните правила при разполагането на картините.
Преди да закачите картините на стената трябва да се съобразите с много фактори. Определете кои картини на коя стена да разположите.
1.Първо размера
- големи картини се поставят на големи стени
- широки картини - на широки стени а тесни и високи – на високи
Но няколко картини в група се възприемат вече като едно пано.
Две широки една над друга стават една висока и могат да се сложат на висока стена
Две високи една до друга стават една широка и могат да се сложат на широка стена.
При група от картини гледаме общия център. Той трябва да е на около 160см – височината на погледа.
В групата не комбинирайте повече от два вида рамки.
Групата можем да подредим със симетрия и произволно.
При симетрията трябва да следвате една главна хоризонтална и вертикална линия. Картините трябва да бъдат в един стил и една цветова гама.
2. Второ цвета. Картините трябва да хармонират със заобикалящия ги интериор – стени, мебели, различни аксесоари.
3. Помещения. Какви картини подхождат на различните помещения
- Хол – модерния градски пейзаж, абстракната композиция
- Спалня – спокоен пасторален пейзаж, красива природа
- Коридор – може да се сложи всичко. Семейни снимки, арт галерия
- Кухня, трапезария – натюрморт
4. Класически места за картини
- над спалнята (центрирано)
- над дивана (центрирано на дивана, не на цялата стена)
- над камината
- стълбище – разполагат се съобразно със стъпалата
5. Закачане според тежестта на картината и стената.
- по-леките може и със стоманизиран пирон
- по-тежките с подходящи дюбели и винтове или куки.
- по-добре да се закачат на две хоризонтални точки. Така е по-сигурно и картината не се изкривява. Стенли ще ви покаже как най-лесно става това.